trende

Sprey polyurea uygulama teknikleri

12.06.2024
12
Sprey polyurea uygulama teknikleri

Sprey polyurea uygulama teknikleri ile zemin hazırlığı yapılıp hangi malzeme uygulanır, bilgisi içeriyor.

Detayının Tanımı: %100 Saf Aromatik Polyurea esaslı,  iki komponentli, solventsiz, çok hızlı
kürlenen eksiz su izolasyon sistemi. 
Yalıtım yapılacak tüm Yüzeylere Epoksi Esaslı Astar Çekilmesi ve
Kumlanması
Hazırlığı yapılan yüzeyler toz kir yağ v.b. malzemelerden arındırılacaktır. Temizlenen yüzeylere ortalama 250 gr/m2 olmak üzere; çift bileşenli, solventsiz, %100 saf epoksi esaslı astar rulo veya benzeri malzeme ile sürülecektir. Astar kurumadan, üzerine silis kumu (0,7-1,0mm kalınlık) serpilerek, yüzey pürüzlü hale getirilecektir.

Sprey izolasyon öncesinde yalıtımdan korunacak yüzeyler, cisimler, yapılar v.s. maskelenecek ve
yüzey püskürtmeye hazır hale getirilecektir. Sprey
POLYUREA PÜSKÜRTME Su İzolasyonu ve Kaplama YapılmasıYüzeye sürülen astar kurumasını tamamladıktan sonra yüzeye püskürtme polyurea uygulaması yapılacaktır.
Kullanılacak çift bileşenli, izosiyanat (A bileşeni) ve polieteramin (B bileşeni) esaslı polyurea püskürtme malzemesi.

Sprey polyurea, uçucu organik bileşen içermeyen, en az %500 esnekliğe sahip, en az 2500 psi basınçlı özel püskürtme makinesi ile ve en az 80 C sıcaklıkta püskürtülerek uygulanacaktır.

Malzemenin kuruma süresi (jel zamanı) en fazla 10 saniye, yaya trafiğine açılma süresi en fazla 120 saniye olmalıdır. Uygulanacak polyureanın kalınlığı minimum 2,00 mm (2,5 kg/m2) olacaktır. Birleşim noktaları ve kritik detaylarda özel itina gösterilecek ve boşluk, gözenek v.s. bırakılmayacaktır.

Malzeme, çekme gücü, yırtılma direnci, sertlik, esneklik, taber aşınma, vikosite fiziksel özellikler açısından standartlara haiz olmalıdır. Malzeme ile ilgili teknik özellikleraşağıda belirtilmiştir. Malzeme hızlı kürlenme özelliğinde olmalıdır. Düşük veya çok sıcak ısı ortamlarında uygulanabilmelidir. Aşınma ve sürtünme gibi fiziksel etkilere dayanıklı olmalı, ph3 ve ph11 arasındaki asit ve alkalilere kesin dirençli olmalıdır.

NOT: Yırtılma dayanımı
güçlendirmesi için köşe birleşim yerleri köşe pah imalatı yapılacaktır.

Sprey Izolasyon Tim Ekipmani

Sprey polyurea data bilgisi


Kimyasalının Teknik Özellikleri:
§  Çok hızlı kürlenir. Jelleşme süresi: 3 saniye, Dokunma süresi: 18 saniye,  Üzerine çıkılma süresi: 10 dakika§  Kimyasal yapısından dolayı yüksek ısılarda sıcaklık stabilitesi çok iyidir. Isısal olarak geniş bir uygulama aralığı vardır. -20°C
dahi imalat yapılabilir.
  Membran detaylarının aksine eksiz ve yüzeyle bütünleşen bir yalıtım sistemi oluşturur.  Kopma uzaması % 349 (DIN 53 504) Gerilme Direnci 15,6 MPa (DIN 53 504)  Düz Yırtılma Direnci 34 N/mm (DIN 53 515)  Açılı Yırtılma Direnci 63 N/mm (DIN 53 515)   Shore A Sertliği  96 (DIN 53 505)  Viskozite  1000 m Pa.s (DIN 53 019) 23°C’de %50 RH  – 45 / +150 °C arası mekanik özelliklerini muhafaza eder.


Çok iyi ısı dayanımına sahiptir.
  Basınçlı su ve bitki köklerine dayanıklıdır. Asit ve alkalidayanımı yüksektir.§  Atmosferik koşullara karşı yüksek dayanıma sahiptir. Yüzey uygulama sıcaklığı:+2°C / +45°C E-module 3000-3200 N/mm²§  Yoğunluk(A+B Komponentleri karışımı):1,05 g/cm³ Tam Kür Süresi(20°C, %60 R.H):1 gün Sprey Polyureanın Son kat Olarak Kullanılacağı Alanlarda, Poliüretan Koruyucu Boya Sürülmesi Püskürtme polyurea malzemesinin garanti ve kullanım koşullarını iyileştirmek için, polyurea püskürtme yapılmış olan tüm yüzeylere tek bileşenli, esnek, UV dayanımlı, poliüretan esaslı top coat boya rulo ile sürülecektir.

Sprey Izolasyon Timi Her Alanda Hizmet Vermeye Devam Ediyor Min

Sprey polyurea’nın Teknik

özellikleri ve yapım şartları tariflenen polyurea kaplamanın ve son kat koruyucu boyanın sürülmesi için her türlü malzeme ve kaybı, işyerinde yükleme, boşaltma, yatay ve düşey taşıma, iş iskelesi,  işçilik, yüklenici karı ve genel giderleri dahil 1 m2 fiyatı

Ürün Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.